Alla lock är tillverkade av 304 rostfritt stål, lätta att rengöra och desinficera.
Fibermaterial med hög ljustransmission är lämpligt för röntgenanvändning.
Den bredare madrassdesignen gör att patienterna kan ligga bekvämare på operationsbordet.
TDY-G-1 elektrohydrauliskt operationsbord använder avancerat hydrauliskt styrsystem, pålitliga elektromagnetiska ventiler och oljepumpar från Taiwan, vilket säkerställer tyst och stabil prestanda.
1.Uultra-lågPposition
2. Dubbelfogad huvudplatta
3.Built-i njurenBås
4. Inbyggt uppladdningsbart batteri
5. Mekaniska bromsar
| Modellartikel | TDY-G-1 Elektriskt-hydrauliskt operationsbord |
| Längd och bredd | 2080 mm * 550 mm |
| Höjd (upp och ner) | 820 mm / 520 mm |
| Huvudplatta (upp och ner) | 45°/ 90° |
| Bakplatta (upp och ner) | 80°/ 20° |
| Benplatta (upp/ner/utåt) | 15°/ 90°/ 90° |
| Trendelenburg/Omvänd Trendelenburg | 20°/ 20° |
| Lateral lutning (vänster och höger) | 15°/ 15° |
| Njurbrohöjd | 110 mm |
| Elektromotoriskt system | Chaoger från Taiwan |
| Spänning | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madrass | Minnesmadrass |
| Huvudmaterial | 304 rostfritt stål |
| Maximal lastkapacitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
Sstandardtillbehör
| Inga. | Namn | Kvantiteter |
| 1 | Anestesiskärm | 1 styck |
| 2 | Kroppsstöd | 1 par |
| 3 | Armstöd | 1 par |
| 4 | Axelstöd | 1 par |
| 5 | Benstöd | 1 par |
| 6 | Fotstöd | 1 par |
| 7 | Handtag för njurbrygga | 1 styck |
| 8 | Lång fästklämma | 1 par |
| 9 | Fästklämma | 8 stycken |
| 10 | Handfjärrkontroll | 1 styck |
| 11 | Kraftledning | 1 styck |
| 12 | Trampa | 1 par |