TF hydrauliskt gynekologiskt operationsbord, kroppen, pelaren och basen är alla tillverkade av rostfritt stål, med hög mekanisk hållfasthet, korrosionsbeständighet och är gynnsamma för rengöring och desinfektion.
Detta hydrauliska gynekologiska operationsbord levereras som standard med axelstöd, axelrem, handtag, benstöd och pedaler, dammbehållare med sil och gynekologisk undersökningslampa som tillval.
Höjden på det hydrauliska gynekologiska operationsbordet kan justeras med pedaler, och sängens lutning kan justeras genom att vippa handtaget.
När bromsen trampas ner sänks den fasta basen i sängens botten, vilket ökar kontaktytan med marken och säkerställer sängens stabilitet.
Det används ofta inom gynekologi, obstetrik, urologi och anorektal kirurgi.
1. Rostfritt stålmaterial
Huvuddelen, sidoskenorna, lyftpelaren och basen på det hydrauliska gynekologiska operationsbordet är tillverkade av högkvalitativt 304 rostfritt stål, med hög mekanisk hållfasthet, korrosionsbeständighet och enkel rengöring.
2. Bred bordsyta
Bredden på det hydrauliska gynekologiska operationsbordet kan uppgå till 600 mm, vilket är mycket lämpligt för personer med en specifik kroppstyp och förbättrar komforten.
3. Mångsidiga tillbehör
Förutom standard axelstöd finns axelremmar, handtag, benstöd, benpedaler, avfallsbehållare och gynekologisk undersökningslampa också som tillval.
4. Unik fast fot
Unik fast fot på operationsbordet ökar kontaktytan med marken och säkerställer stabiliteten i den hydrauliska gynekologin.
Parametrar
| Modellartikel | TF hydrauliskt gynekologiskt operationsbord |
| Längd och bredd | 1800 mm * 600 mm |
| Höjd (upp och ner) | 900 mm / 680 mm |
| Trendelenburg/Omvänd Trendelenburg | 8°/ 20° |
| Bakplatta (upp och ner) | 70°/ 11° |
| Spänning | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Madrass | Sömlös madrass |
| Huvudmaterial | 304 rostfritt stål |
| Maximal lastkapacitet | 173 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTillbehör
| Inga. | Namn | Kvantiteter |
| 1 | Armstöd | 1 par |
| 2 | Hantera | 1 par |
| 3 | Benplatta | 1 styck |
| 4 | Madrass | 1 uppsättning |
| 5 | Avfallsbassäng | 1 styck |
| 6 | Fästklämma | 1 par |
| 7 | Knäkrycka | 1 par |
| 8 | Trampa | 1 par |