FD-G-2 mångsidiga obstetriskt bord används ofta för förlossning, gynekologiska undersökningar och operationer.
Det elektriska leveransbordets kropp, pelare och bas är tillverkade av rostfritt stål (304), vilket är korrosionsbeständigt och lätt att rengöra.
Benplattorna är avtagbara, vilket underlättar den postoperativa återhämtningen.
Dubbelt styrsystem, inte bara via den handhållna fjärrkontrollen, utan även via fotpedalen.
Komplett tillbehör, standard med benstödsversion, pedaler, dammbehållare med filter och gynekologisk undersökningslampa som tillval.
Den U-formade basen bidrar inte bara till operationsbordets stabilitet, utan ger också tillräckligt med benutrymme för att läkaren ska kunna minska trötthet.
1.Dubbelt kontrollsystem
Handkontrollen och fotpedalen utför sekundär kontroll för att säkerställa driftsäkerheten och realisera olika positioner.
2. Avtagbar benplatta
Avtagbar benplatta på det elektriska förlossningsbordet underlättar postoperativ vila och minskar postoperativ smärta
3.304 rostfritt stål
Hela överdraget till gynekologiska operationsbordet är tillverkat av högkvalitativt 304 rostfritt stål. Slitstarkt, lätt att rengöra och desinficera.
4. U-formad bas
Den U-formade basen på gynekologibordet ökar inte bara kontaktytan mellan basen och marken och gör det mer stabilt, utan ger också tillräckligt med benutrymme för sjukvårdspersonalens arbete för att minska trötthet.
5. Mångsidiga tillbehör
Förutom standard axelstöd finns axelremmar, handtag, benstöd, benpedaler, avfallsbehållare och gynekologisk undersökningslampa också som tillval.
Pparametrar:
| ModellPunkt | FD-G-2 Elektriskt leveransbord |
| Längd och bredd | 1880 mm * 600 mm |
| Höjd (upp och ner) | 940 mm/680 mm |
| Bakplatta (upp och ner) | 45°10° |
| Sittplatta (upp och ner) | 20° 9° |
| Benplatta utåt | 90° |
| Spänning | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Batteri | Ja |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Madrass | Sömlös madrass |
| Huvudmaterial | 304 rostfritt stål |
| Maximal lastkapacitet | 200 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTillbehör
| Inga. | Namn | Kvantiteter |
| 1 | Armstöd | 1 par |
| 2 | Hantera | 1 par |
| 3 | Benplatta | 1 styck |
| 4 | Madrass | 1 uppsättning |
| 5 | Avfallsbassäng | 1 styck |
| 6 | Fästklämma | 1 par |
| 7 | Knäkrycka | 1 par |
| 8 | Trampa | 1 par |
| 9 | Handfjärrkontroll | 1 styck |
| 10 | Fotpedal | 1 styck |