FD-G-1 elektriskt gynekologiskt undersökningsbord använder höghållfasta material och är korrosionsbeständigt, vilket bidrar till daglig rengöring och desinfektion av sjukhuset.
Höjden på undersökningsbordets yta, vinkeln på ryggbrädan och benbrädan kan justeras med fotpedalen.
Tillbehören är kompletta och det finns axelstöd, axelremmar, handledsremmar, handtag, benstöd och dammsäckar med silar som standard.
Undersökningsbordets bas har en U-formad struktur, vilket ger utrymme för fot- och benrörelser för läkarens dagliga arbete.
Denna operationsbädd för medicinsk gynekologisk undersökning är inte bara lämplig för gynekologiska undersökningar, utan även för manlig urologi.
1.Sömlös skummadrass
Gjutmadrassen på det elektriska gynekologiska undersökningsbordet använder den senaste sömlösa skumningstekniken, vilket avsevärt förbättrar patientens komfort.
2.Korrosionsbeständigt material
Alla överdrag på det elektriska gynekologiska undersökningsbordet är tillverkade av förstklassiga material, som är korrosionsbeständiga, lätta att rengöra och desinficera.
3. Fotpedal
Utrustad med en fotpedal, styr flexibelt de olika rörelserna på undersökningsbordet.
4.Mångsidiga tillbehör
Förutom det vanliga axelstödet finns även axelremmar, handtag, benstöd, benpedaler, avfallsbehållare, gynekologisk undersökningslampa eller läkarstol som tillval.
Parametrar
| ModellPunkt | FD-G-1 Elektrisk gynekologisk undersökningsbricka |
| Längd och bredd | 1800 mm * 550 mm |
| Höjd (upp och ner) | 950 mm / 680 mm |
| Trendelenburg / Omvänd Trendelenburg | 14°/ 17° |
| Bakplatta (upp och ner) | 60°/10° |
| Elektromotoriskt system | Jiecang |
| Spänning | 220V/110V |
| Frekvens | 50Hz / 60Hz |
| Kraftkapacitet | 1,0 kW |
| Batteri | Ja |
| Madrass | Sömlös madrass |
| Huvudmaterial | ABS |
| Maximal lastkapacitet | 150 kg |
| Garanti | 1 år |
SstandardTillbehör
| Inga. | Namn | Kvantiteter |
| 1 | Armstöd | 1 par |
| 2 | Benplatta | 1 uppsättning |
| 3 | Madrass | 1 uppsättning |
| 4 | Hantera | 1 par |
| 5 | Fotpedal | 1 uppsättning |